Zostań naszym dystrybutorem marki Fantom Professional producenta wózków hotelowych i systemów segregacji odpadów oraz marki Sallo producenta profesjonalnej chemii obiektowej
Search icon

Uzyskaj najwyższy poziom czystości w pralni

UZYSKAJ NAJWYŻSZY POZIOM CZYSTOŚCI W PRALNI DZIĘKI HIGIENICZNYM ROZWIĄZANIOM PRIMUS.

Obecna pandemia spowodowała nowy nacisk na uzyskanie najwyższego poziomu czystości, dlatego branża sprzątająca, pralnicza po osoby prywatne, zwiększyły teraz koncentrację na higienę.

Nacisk na czystą bieliznę, pościel i inne tekstylia, skłonił wielu do poszukiwania lepszych środków piorących, oraz dostosowanego do tych wymagań sprzętu pralniczego. Właściciele pralni powinni inwestować w maszyny łączące technologię, elastyczne oprogramowanie i niezawodność przemysłową, aby „zapewnić lepszą i bardziej higieniczną wydajność prania”.

Jednym z najlepszych sposobów na powstrzymanie zanieczyszczenia krzyżowego, jest wdrożenie systemu- higienicznej bielizny-, zgodnej ze standardami RABC (RABC, to skrót od Risk Analysis Bio Contamination Control, opisanego w europejskiej normie EN 14065).
Polega to na oddzieleniu brudnej  i czystej bielizny w dwóch różnych pomieszczeniach, wdrażając higieniczne Pralnice Barierowe , które bezpiecznie połączą te dwa obszary dzięki drzwiom do załadunku i rozładunku po każdej stronie ściany. System monitorowania dostarczy dane na temat cyklu prania, czasu i dozowania chemikaliów, aby upewnić się, że załadunki zostały właściwie przetworzone i w efekcie odkażone. Możesz dowiedzieć się więcej o procesie prania RABC w tym filmie .

Kierownicy pralni muszą również brać pod uwagę ludzi, którzy pracują w tych obiektach. Właściwe szkolenie i otwarta komunikacja na temat wszelkich zmian w procesach nie podlegają negocjacjom. Personel musi rozumieć nie tylko, jakich procesów należy przestrzegać, ale także zdawać sobie sprawę z zagrożeń, jakie może stwarzać, niewłaściwe podejście do tematu.
Pójście na skróty, może być niebezpieczne dla klientów jak i pracowników. Właściwe zbieranie i sortowanie bielizny jest ważnym pierwszym krokiem w tym procesie i nie należy go przeoczyć.

Każdy kraj ma własne wytyczne dotyczące postępowania z bielizną, która miała kontakt z pacjentami z COVID-19. Na przykład Australia ma ścisłe ramy dotyczące tego, w jaki sposób ich placówki opieki zdrowotnej powinny postępować z bielizną, która miała kontakt z osobami podejrzanymi o chorobę lub z potwierdzonym pozytywnym wynikiem na COVID-19.
Pierwszym krokiem jest włożenie bielizny, pościeli do przeznaczonego na to worka, przed włożeniem ich do pojemnika na pranie. Osoba obsługująca powinna mieć na sobie fartuch z długimi rękawami, odpornego na działanie płynów i jednorazowe rękawiczki, podczas pracy z tą pościelą.
Jednak, jak zauważa Dave Fox, dyrektor generalny pralni Texas Medical Center: „Każdego dnia musimy praktykować to, co w branży jest znane jako uniwersalne środki ostrożności. Zakładamy, że wszystko jest czymś zanieczyszczone. Nasze procesy prania mają na celu usunięcie wszystkich patogenów ”.
Przy surowych protokołach, zarówno w sektorze opieki zdrowotnej, jak i poza nimi, grożą również kary dla tych, którzy tego nie przestrzegają. Przykładowo W USA za niezgłoszenie przypadków COVID-19 nakładane są kary. Placówki zajmujące się testowaniem, są zobowiązane do zgłaszania wyników co tydzień, a zaniechanie tego będzie skutkowało zwiększeniem grzywien za każde naruszenie. Jeśli walka z COVID-19 ma zostać wygrana, należy ją toczyć na wszystkich poziomach opieki zdrowotnej.

Dlatego w tych trudnych czasach pracownicy sprzątający i pracownicy pralni, muszą być traktowani tak samo ważnie, jak pacjenci i personel medyczny. Bez dobrego opierania opieki zdrowotnej, walka z wirusem będzie znacznie trudniejsza. Ci, którzy wykonują tę pracę, są niedocenionymi bohaterami tej pandemii i należy podjąć takie działania aby lepiej ich chronić.

  

Płatności: MasterCard płatność kartą VISA płatność kartą PayU płatności on-line
Dostawa: DHL Dostawa InPost RS