Zostań naszym dystrybutorem marki Fantom Professional producenta wózków hotelowych i systemów segregacji odpadów oraz marki Sallo producenta profesjonalnej chemii obiektowej
Search icon

PRALNIA HOTELOWA 1,10 zł za 1 kg prania

HOTELOWE PRALNIE
Czyli jak optymalizować koszty prania, jakie pralki wybrać do hotelu
Wywiad z Prezesem MPM Hotele Grzegorzem Jarzębskim

Hotele, ośrodki spa, pensjonaty – oprócz oferowanej jakości usługi – muszą konkurować ceną, by przyciągnąć klienta. Ta w oczywisty sposób jest wypadkową wielu czynników. Jednym z nich są koszty jakie generuje pranie szeroko rozumianej bielizny hotelowej, w szczególności w obiektach posiadających baseny oraz rozbudowane zaplecze spa.

Jak było kiedyś?

W latach 90-tych w wielu obiektach już istniejących wyeliminowano nieefektywne i generujące koszty pralnie. W nowych hotelach wybierano model pralni zewnętrznych, które szybciej dostosowały sprzęty pralnicze do nowych realiów rynkowych (nowoczesne pralki, suszarki i magle). Tym samym w polskim hotelarstwie na długie lata utrwalił się model prania jako usługi zewnętrznej, który oprócz kosztów samego prania i jego dowozu, generował konieczność ścisłego planowania, posiadania dodatkowych zmian bielizny hotelowej, oznaczenia ręczników, pościeli oraz szlafroków, podpisania dobrze opracowanych umów zapewniających jakość oferowanej usługi (zgodnie z wymaganiami producenta danego asortymentu) i terminowość, nie wspominając o dodatkowej ilości godzin pracy osób koordynujących cały ten proces.

Jak jest obecnie?

Nadal wiele hoteli zleca tę usługę na zewnątrz wychodząc z założenia, że nie dysponują pomieszczeniami na pralnie, a sprzęt jest bardzo drogi i wymaga wykwalifikowanej obsługi. Są jednak obiekty z własnymi nowoczesnymi pralniami. Ich doświadczenia zaprzeczają przyjętym negatywnym stereotypom. Hotel Vine Resort & Spa w Głęboczku to doskonały przykład. Tutaj pod kierunkiem Prezesa, pana Grzegorza Jarzębskiego, pralnię wewnętrzną zainstalowano sprawnie i co najważniejsze  – inwestycja się opłaciła.

Grzegorz Jarzębski w rozmowie z nami radzi hotelarzom:

„[…] dokładnie czytajcie Excela, zobaczycie wtedy, że pralnia wewnętrzna to nie tylko optymalizacja procesów pracy fizycznej, ale również redukcja kosztów, ale nie kosztem jakości. TNIEMY KOSZTY, JAKOŚĆ WZRASTA.”

Grzegorz Jarzębski zrealizował dwie pralnie wewnętrzne: w Vine Resort & Spa w Głęboczku – na powierzchni zaledwie: 20-30 m2  oraz Villa Park Med & Spa w Ciechocinku. Jako wykonawcę obu zleceń wybrał naszą firmę zarekomendowaną przez innych hotelarzy oraz sprzęty marki IPSO.

Pralnia wewnętrzna to inwestycja, która się szybko zwróci

Instalacja pralni wewnętrznej wykonana profesjonalnie nie trwa długo i nie wymaga ogromnych powierzchni. Naszą pracę zaczynamy od opracowania planów pralni, by jej wyposażenie spełniało wszystkie konieczne wymogi: począwszy od gabarytów, skończywszy na wydajności dostosowanej do potrzeb obiektu. Oprócz sprzętu dostarczamy również Know-how, przeprowadzając cały system wdrożeń i szkoleń związanych z użytkowaniem maszyn pralniczych.

W Głęboczku zainstalowaliśmy:

oraz w systemy ich dozowania, które eliminują błąd ludzki, co w oczywisty sposób przekłada się na koszty i jakość samego prania.

Grzegorz Jastrzębski wymienia wszystkie korzyści dla Vine Resort & Spa w Głęboczku oraz Villa Park Med & Spa w Ciechocinku po instalacji prani wewnętrznych. My podajemy najważniejsze:

Gotowi na redukcję kosztów prania?

Zapraszamy do współpracy!

-Dane na podstawie wyliczeń z lutego 2019 roku-

 

 

 

Płatności: MasterCard płatność kartą VISA płatność kartą PayU płatności on-line
Dostawa: DHL Dostawa InPost RS