Zostań naszym dystrybutorem marki Fantom Professional producenta wózków hotelowych i systemów segregacji odpadów oraz marki Sallo producenta profesjonalnej chemii obiektowej
Search icon

Dostawa profesjonalnych produktów do sprzątania

Jak wygląda dostawa profesjonalnych produktów potrzebnych do sprzątania apartamentów?

W dzisiejszych czasach zarówno firmy, jak i osoby zarządzające apartamentami przeznaczonymi na wynajem krótkoterminowy (short term), nie mają czasu na poszukiwania idealnych produktów do sprzątania. Niezbędnymi preparatami i akcesoriami potrzebnymi do zachowania czystości w apartamentach są między innymi: czyściwa, ręczniki, worki foliowe oraz papier toaletowy. Zazwyczaj klientom zależy na współpracy ze sprawdzonymi dostawcami, u których w szybki i łatwy sposób można zamówić wszelkie potrzebne produkty. W idealnym założeniu wystarcza jeden telefon lub wiadomość mailowa by otrzymać niezbędne środki do sprzątania apartamentów, lub do bieżącego utrzymywania ich czystości. W momencie gdy jedni najemcy opuszczają pokój i zaraz mają się do niego wprowadzić kolejne osoby, liczy się każda sekunda, goni nas czas i staramy się posprzątać wszystko jak najszybciej. Warto jest mieć wtedy pod ręką same sprawdzone środki czystości.

Eco Club oferuje możliwość realizowania kompleksowych dostaw. Zajmujemy się dostarczaniem, do firm zarządzających apartamentami, wszystkich środków chemicznych, które są potrzebne do sprzątania. W naszej ofercie mamy między innymi: odświeżacze powietrza, worki foliowe, papiery toaletowy, czyściwa, ręczniki papierowe (składane i w rolce), płyny do mycia naczyń (można je wlać do dozowników, z których korzystają najemcy), ścierki, gąbki, specjalistyczne wózki, mopy, wiaderka oraz urządzenia sprzątające. U nas znajdziesz wszystko, czego będziesz potrzebować podczas sprzątania apartamentu!

Jesteśmy profesjonalną firmą!

Korzystając z usług naszej firmy, jako osoba zarządzająca apartamentami możesz przede wszystkim oszczędzić czas. Nie musisz już robić zamówień u kilku różnych dostawców ani szukać produktów do sprzątania w supermarketach. W dyskontach ciężko jest znaleźć profesjonalne środki chemiczne, które poradzą sobie ze wszystkimi rodzajami zabrudzeń. Hotele już dawno zrozumiały, że nie mogą sobie pozwolić na używanie produktów nieprofesjonalnych. Są one często mocno rozcieńczone, nieskoncentrowane i opóźniają cały proces sprzątania. W produkty specjalistyczne, oprócz hoteli, powinny inwestować również firmy zarządzające wynajmem apartamentów

Trzeba mieć świadomość tego, że pozornie atrakcyjne cenowo produkty, dostępne w dyskontach, których używa się na co dzień, w domu, nie są odpowiednie do sprzątania hoteli bądź apartamentów na wynajem. Używanie takich produktów sprawia, że czas sprzątania automatycznie się wydłuża. Z tego względu hotele zaczęły stosować profesjonalne środki chemiczne. Takie same produkty powinieneś zacząć wykorzystywać do sprzątania apartamentów na wynajem!

Produktami profesjonalnymi możesz posprzątać pomieszczenie dwa razy szybciej! Jak to możliwe? Produkty profesjonalne są o wiele bardziej skoncentrowane i bardziej specjalistyczne. Dzięki temu dają o wiele lepsze efekty!

Eco Club specjalizuje się w takich produktach! Przykładem jest cała seria środków Concentralia Ecofoam.

Concentralia Ecofoam to innowacyjny system oferujący optymalne rozwiązania, które są gwarancją najwyższej jakości! 

Najlepszym rozwiązaniem dla branży sprzątającej, jest najnowsza kategoria produktów Concentralia Ecofoam, która pochodzi od światowego lidera produkującego chemię, czyli hiszpańskiej firmy SALLOKYRA.

Concentralia Ecofoam to produkty przyszłości!

Nowoczesne opakowanie Concentralia Ecofoam zwyciężyło w międzynarodowym konkursie World Star Awards Presentations & Gala Dinner, który był organizowany przez World Packaging Organisation. Produkt ten otrzymał nagrodę za najlepszą jakość oraz innowacyjne opakowanie, które korzystnie wpływa na środowisko naturalne.

W jaki sposób działa Concentralia Ecofoam?

Konstrukcja butelki jest złożona z dwóch zbiorników. Pierwszy jest przeznaczony na wodę, a drugi na koncentrat. Ważną kwestią jest również budowa głowicy butelki. Podczas rozpylania płynu, mieszana jest woda i koncentrat we właściwym stężeniu.

W momencie, gdy ilość wody zbliża się do minimalnego poziomu (na butelce znajduje się odpowiednia miarka), trzeba ponownie dolać wodę. Czynność tę powinno się powtarzać aż do całkowitego zużycia koncentratu.

Dodatkowym plusem jest fakt, że z jednej butelki koncentratu można uzyskać aż 20 butelek 750 ml gotowego do zastosowania preparatu.

Jakie są korzyści z używania preparatu Concentralia Ecofoam?

Preparat pozytywnie wpływa na środowisko naturalne!

W przypadku klasycznych środków chemicznych, wyrzucasz plastikowe opakowanie zaraz po zużyciu preparatu. W przypadku Concentralia Ecofoam opakowanie wrzucasz do kosza dopiero po 48 uzupełnieniach wodą z kranu. Dzięki temu możesz zmniejszyć zużycie tworzyw sztucznych. Nie musisz kupować następnej butelki ze środkiem chemicznym. Redukujesz emisję CO2, a dodatkowo opakowanie Concentralia Ecofoam w całości nadaje się do recyklingu!

Concentralia Ecofoam to system, w którym każdy z sześciu dostępnych środków chemicznych jest:

Aktualne w Polsce za pośrednictwem Eco Club sprzedawane są wymienione poniżej rodzaje środków czyszczących Concentralia:

 

Jak prawidłowo dobrać odpowiednie środki chemiczne do sprzątania?

Oprócz konieczności stosowania profesjonalnych środków wysokiej jakości,gąbek, ścierek oraz mopów, wyjątkowo ważne jest również odpowiednie ich dobranie. Na przykładzie wcześniej omówionych produktów Concentralia Ecofoam możemy w łatwy sposób to zaprezentować.

Jeżeli pracownik sprzątający apartament, posiada doświadczenie zdobyte we wcześniejszej pracy, powinien wiedzieć, w jaki sposób dopasować odpowiednie preparaty do sprzątania. Z naszego doświadczenia wiemy, że tak jest niestety tylko w teorii. Często osoby posiadające 10-letni staż pracy nie wiedzą jak prawidłowo dobierać nowe preparaty do sprzątania. Ilość nowych produktów do sprzątania pojawiających się na rynku, nie ułatwia procesu przyswajania wiedzy w tym temacie. Do każdego produktu trzeba mieć indywidualne podejście oraz wiedzę na temat tego, jak powinno się go używać.  Dlatego też, dla każdego nowego klienta oferujemy indywidualne szkolenia. Niezależnie od tego, czy klientem jest właściciel firmy, manager czy też kierownik – naszym zadaniem będzie przekazanie wiedzy na temat używania produktów tak, by dana osoba była potem w stanie, wiedzę tą przekazać swojemu personelowi sprzątającemu.

Jakie środki chemiczne będą odpowiednie do konkretnych zadań?

Przy doborze odpowiednich środków czystości warto jest wiedzieć, który produkt nadaje się do danych powierzchni, który idealnie spełni swoją rolę i który tych powierzchni nie uszkodzi. Środek kwasowy jest odpowiednim preparatem do sprzątania łazienek, sanitariatów i ubikacji. Jest on jedynym środkiem, który jest w stanie rozpuścić oraz zlikwidować nalot mineralny. Nalot ten najczęściej możemy znaleźć na powierzchniach w łazience takich jak kabiny prysznicowe oraz baterie. Ważne jest to, by środek ten był wystarczająco bezpieczny i by nie niczszył czyszczonych powierzchni.

Jednym z produktów kwasowych z Concentrali Ecofoam – jest specjalistyczny środek kwasowy posiadający czerwone opakowanie. Można nim posprzątać praktycznie wszystkie powierzchnie w łazienkach oraz w sanitariatach. Trzeba jednak pamiętać o tym, że produkt ten nie nadaje się do sprzątania miejsc takich jak pokoje, sypialnie czy zaplecza kuchenne. Nie jest również produktem nadającym się czyszczenia kuchni, ponieważ nie zmyje zabrudzeń tłuszczowych.

Powierzchnie zmywalne w pokojach i przedpokojach takie jak biurka, szafy czy stoły, można posprzątać dwoma produktami z kategorii Concentralia Ecofoam (butelka niebieska i zielona) posiadającymi naturalne pH. Produkty te idealnie poradzą sobie z zabrudzeniami na meblach i powierzchniach zmywalnych. Jednak ze względu na naturalne pH nie nadadzą się do usuwania nalotów wapiennych i tłuszczy. 

Przeciwieństwem produktów kwasowych do sprzątania łazienek jest środek mocno zasadowy na bazie chloru (żółta butelka). Stosuje się go interwencyjnie tylko w sytuacji, gdy w danym miejscu występują grzyby lub pleśń, na przykład na fugach albo na silikonach w łazience i sanitariatach. Owy produkt działa jedynie na ten rodzaj zabrudzeń i nie powinno się go stosować do czyszczenia innych powierzchni. 

Środek w fioletowej butelce jest natomiast odpowiedni do mycia wszystkich rodzajów podłóg.

Jeżeli chodzi o używanie ścierek do sprzątania, to zachęcamy naszych klientów do nauczenia personelu sprzątającego, używania ścierek z zastosowaniem kodu kolorystycznego. Używanie takiego kodu zapobiega przenoszeniu się zanieczyszczeń. Cały system polega na stosowaniu odpowiednich środków chemicznych w połączeniu z właściwą ścierką. Jak to działa? Czerwona ścierka jest przeznaczona do sprzątania łazienek i ubikacji. Żółtą ścierkę używamy do przecierania całego zaplecza kuchennego. Ścierkę zieloną stosujemy do mebli, a niebieską do powierzchni szklanych. Nasze profesjonalne środki chemiczne występują w takich samych kolorach jak ścierki lub gąbki. Dzięki temu szybko można się nauczyć, że czerwona ścierka jest używana razem z czerwonym środkiem sprzątającym i czyścimy nim łazienki i ubikacje. Natomiast żółta ścierka jest używana  w połączeniu z żółtym środkiem chemicznym, przeznaczonym do sprzątania zaplecza kuchennego, blatów i środka lodówki. Niebieska ścierka jest stosowana razem z niebieskim środkiem chemicznym odpowiednim do przecierania powierzchni szklanych i tak dalej. Najważniejsze jest to, że personel sprzątający nie czyścił szafek lub blatów tą samą ścierką, którą wcześniej sprzątał toaletę. Zasada kolorów pozwoli uniknąć przenoszenia brudu i zanieczyszczeń biologicznych z jednego miejsca z drugie. 

To sama zasada dotyczy gąbek. Zupełnie inne od zwykłych gąbek są gąbki przeznaczone do profesjonalnego sprzątania – wzmacniają one działania profesjonalnych środków chemicznych i nie niszczą sprzątanych powierzchni. To samo odnosi się również do mopów, w zależności od rodzaju powierzchni podłogowej. W naszej ofercie dostępne są mopy bawełniane albo te, wykonane z microfibry. Należy je dopasować do czyszczonej powierzchni podłogowej.

Zapachy

Bardzo często osoby, które wynajmują apartament, mają problem z panującymi w nim zapachami. Chodzi tutaj zarówno o nieprzyjemny zapach, który wynika z poprzedniego korzystania z apartamentu przez klientów, jak również o zapach odświeżaczy powietrza. Często personel sprzątający znacząco ich nadużywa. Sprawia to, że zapach w pomieszczeniu jest zbyt intensywny, za mocny i zniechęca klienta.

Nie polecamy stosowania żadnych produktów nieprofesjonalnych. Lepiej, zamiast klasycznych odświeżaczy powietrza sięgnąć po produkty bioaktywne, czyli neutralizatory.

Działanie odświeżacza powietrza polega na tym, że swoim intensywnym zapachem przykrywa nieprzyjemny aromat. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby zlikwidować dany zapach,  sięgnij po produkty bioaktywne. Neutralizatory, zamiast maskować zapach – zlikwidują go!. Po rozpyleniu na powierzchni znajdujące się w nich enzymy, mikroustroje i drobnoustroje rozłożą przyczynę wytworzonego nieprzyjemnego zapachu. Jeżeli klient w danym apartamencie palił papierosy, zwymiotował, miał psa, albo po prostu nie dbał o higienę osobistą i zostawił po sobie nieprzyjemny zapach, warto jest użyć profesjonalnego neutralizatora, na przykład produktu Microdoor Pro. Należy go rozpylić na wszystkich powierzchniach, które wchłaniają zapachy. Mamy tutaj na myśli na przykład: zasłony, dywany, wykładziny, meble tapicerowane, czy kosze na śmieci. Na samym początku produkt ten posiada delikatny, słabo wyczuwalny zapach. Po czasie 10-15 minut  zapach powoli się ulatnia, jednocześnie zabierając ze sobą wszelkie przykre zapachy, dzięki zawartym w sobie drobnoustrojom.

Microdoor Pro możesz być również stosowany do zalewania syfonów w umywalkach i w kabinach prysznicowych. Produkt ten rozkłada w nich nieprzyjemny zapach i pozostawia świeżość na długi czas.

Kolejnym produkt z naszej oferty jest Multibrite. Jeżeli apartamenty są wyposażone w meble zrobione z naturalnego drewna, naturalnej skóry, zachęcamy do nabycia dodatkowego produktu w sprayu, który będzie dbał zarówno o drewno jak i o skórę.

W przypadku plam powstałych na tapicerkach, meblach tapicerowanych, na wykładzinach dywanowych, dywanach albo zasłonach, polecamy produkt Tapinet w sprayu. Jest on przeznaczony do likwidowania plam na tych właśnie powierzchniach. To sprawdzony produkt na plamy. W naszej ofercie dostępny jest również produkt Tapinet, występujący w formie szamponu. Będzie on odpowiedni w przypadku większej ilości plam na dywanach lub na wykładzinach. Można go stosować ręcznie lub w połączeniu ze specjalnym urządzeniem Sprintus SE7. Jest to urządzenie ekstrakcyjne, posiadające ssawkę podłogową oraz dodatkową ssawkę do tapicerki.

Deternet jest koncentratem do mycia naczyń. Może występować w opakowaniu litrowym lub pięciolitrowym – w zależności od potrzeb. Deternetem można uzupełniać opróżnione buteleczki stojące przy zlewie. Dzięki temu wynajmujący będzie miał odpowiedni preparat do mycia naczyń w wynajętym apartamencie.

W przypadku klientów, którzy zamiast produktów bioaktywnych, czy neutralizatorów brzydkich zapachów wolą stosować odświeżacze, zachęcamy do wypróbowania jednego z produktów Agradalux. Naszym ulubieńcem jest Agradalux SBL o zapachu świeżo wypranej bielizny lub pościeli. Warto go używać w niewielkich ilościach nawet w apartamentach, w których nie występuje nieprzyjemny zapach. Dzięki spryskaniu narzuty na łóżku lub samej kołdry uzyska się efekt świeżości i przyjemny zapach świeżo wypranej pościeli. 

Oferujemy również profesjonalne odkurzacze do odkurzania na sucho. Pochodzą one od producentów Sprintus oraz Fantom. W kategorii tej znajduje się kilka odkurzaczy, które można dobrać w zależności od własnych oczekiwań oraz potrzeb klientów. W naszej ofercie posiadamy zarówno najprostsze odkurzacze, które są niezwykle lekkie, odkurzacze średniej wielkości oraz odkurzacze z filtrami HEPA. Te ostatnie wyrzucają powietrze czystsze niż to, które zasysają. Mogą więc w pewnym stopniu pełnić funkcję filtrów powietrza.

Profesjonalne papiery toaletowe występują w rolkach o różnej długości. Wszystkie papiery toaletowe są białe, mogą być dwu albo trzywarstwowe a rolki mogą mieć od 13 do 30 metrów. Są u nas dostępne również papiery jambo. W większości apartamentów stosowane są jednak małe rolki, ale jej długość można wybrać w zależności od potrzeb.

Do utrzymania stałego porządku w toalecie idealnie nadaje się żel do sedesów DESINQUAD. Po zaaplikowaniu produktu bezpośrednio do sedesu, należy zostawić go na kilka minut. W tym czasie można na przykład umyć pozostałe powierzchnie w łazience. Żel spływa bardzo powoli i dzięki temu skutecznie usuwa wszystkie naloty. 

Bardzo ciekawym i funkcjonalnym rozwiązaniem jest wózek walizkowy Promaid 45. Możesz nim przewozić wszystkie niezbędne środki do sprzątania. Wózek różni się od klasycznych wózków serwisowych i hotelowych. Promaid wygląda jak walizka i idealnie sprawdza się do sprzątania apartamentów. Dzięki modułowej i ergonomicznej budowie, wózek ten jest praktyczny, prosty w użytkowaniu i bardzo łatwo można się nim poruszać po obiekcie. Personel sprzątający nie będzie już zmuszony do przenoszenia wszystkiego w torbach – będzie mógł prosto i komfortowo przewieźć środki do sprzątania na tym wózku. 

Mamy w swojej ofercie ponad 300 różnych środków chemicznych – nie sposób wymienić tu wszystkie z nich! Pamiętaj o tym, że jeżeli w danym apartamencie borykasz się z bardziej złożonymi problemami, osadami lub zabrudzeniami, z którymi personel sprzątający nie może sobie poradzić, indywidualnie podpowiemy jak w najprostszy sposób usunąć dany problem.

Płatności: MasterCard płatność kartą VISA płatność kartą PayU płatności on-line
Dostawa: DHL Dostawa InPost RS