Zostań naszym dystrybutorem marki Fantom Professional producenta wózków hotelowych i systemów segregacji odpadów oraz marki Sallo producenta profesjonalnej chemii obiektowej
Search icon

Skoncentrowane środki czyszczące/Koncentraty do sprzątania

Skoncentrowane środki czyszczące nie bez powodu cieszą się ogromną popularnością wśród specjalistów z branży sprzątającej. Dlatego spróbujemy wyjaśnić Wam, czym one są i jakie są korzyści ze stosowania skoncentrowanych środków czyszczących.

Gotowe do użycia a skoncentrowane profesjonalne środki czyszczące – jaka jest różnica?

Środki w koncentracie podłączone pod system dozowania oraz rozrobione w butelkach w odpowiednim stężeniu, gotowe do użycia

Wiele środków czyszczących dostępnych na rynku jest „gotowych do użycia” – kupujesz już produkt rozcieńczony do odpowiedniej mocy w poręcznej butelce, dzięki czemu możesz od razu przystąpić do czyszczenia. Ale…. spójrz tylko na etykietę takiej gotowej do użycia butelki, a zobaczysz, że głównym jej składnikiem zawartości, prawie zawsze jest woda.

Skoncentrowane produkty zawierają te same składniki aktywne, co gotowe środki czyszczące, tylko bez dodatku wody.

Dlatego koncentraty są sinymi środkami czyszczącymi, które przeznaczone są do rozcieńczania wodą przed użyciem. Przygotowany roztwór służy do napełniania sprzętu, takiego jak butelki z rozpylaczem, wiadra, maszyny czyszczące i to Ty decydujesz jak chcesz je używać.

Eco Club  dostarcza puste butelki z wydrukowanymi instrukcjami rozcieńczania. Możesz też użyć własnych butelek i samodzielnie je oznaczać. (Zawsze dokładnie umyj butelki przed ponownym użyciem i nigdy nie mieszaj ze sobą różnych środków czyszczących).

Mniejsze Kanistry z koncentratem, zazwyczaj posiadają pompkę typu pelikan, dzięki której możesz ręcznie (według instrukcji i trzymając się dawki stężenia) rozcieńczyć i dozować środek czyszczący, dolewając wody do butelki.
Lub przygotować roztwór za pomocą systemu dozującego zamocowanego na ścianie. Takie rozwiązanie jest optymalne do większych operacji z napiętymi harmonogramami czyszczenia np: hotele, restauracje. Te naścienne jednostki dozujące mogą być obsługiwane ręcznie lub automatycznie, w zależności od potrzeb.

Teraz już wiesz, czym są skoncentrowane środki czyszczące. Ale jesteś przyzwyczajony do używania gotowych produktów. Dlaczego warto przejść na koncentrat?  

Oszczędność kosztów

koncentraty są znacznie tańsze w przeliczeniu na litry roztworu roboczego w stosunku do środków gotowych do użycia, ponieważ roztwory są przygotowywane w optymalnym rozcieńczeniu, co zapewnia doskonałą i stałą wydajność.

Przykładowo z naszego superkoncentrat Mixglass 5L, jesteś w stanie uzyskać do 660 butelek po 750 gotowego roztworu do użycia.

Oszczędność miejsca 

Zmniejszają  potrzeby w zakresie przechowywania, zajmują dużo mniej miejsca magazynowego, niż produkty gotowe do użycia. Zmaksymalizujesz przestrzeń w swojej firmie, unikając konieczności przechowywania dużych, nieporęcznych produktów, które w większości składają się z wody.

Oszczędność czasu

Zminimalizujesz ilość zamawianej chemii z powodu ogromnej wydajności superkoncentratu. Łatwo zaopatrzysz się i zaplanujesz z wyprzedzeniem niezbędne produkty czyszczące.
Ponadto superkoncentraty eliminują konieczność powtarzania czyszczenia, skracają czas pracy, zapewniając jednocześnie natychmiastowy wzrost produktywności i wydajności.

Zminimalizowanie błędu tzw. ,,czynnika ludzkiego”

Zachęcamy do rozcieńczania koncentratów za pomocą dedykowanych systemów dozujących w celu zapewnienia bardzo precyzyjnego przygotowania roztworu roboczego. Dzięki temu, unikniesz pomyłek związanych z użyciem zbyt słabego lub zbyt skoncentrowanego produktu.

Pozytywny wpływ na środowisko

Brak dodania przez producentów całej tej wody przy produkcji sprawia, że skoncentrowane środki czyszczące mogą przynieść szereg korzyści zarówno środowisku, jak i Twojej kieszeni.

Używanie koncentratu radykalnie zmniejsza ilość odpadów plastikowych, niż porównywalne produkty gotowe do użycia. Dzieje się tak głównie dlatego, że woda jest dodawana w miejscu użycia, a nie w miejscu produkcji. Ostatecznie zmniejsza to również obciążenia łańcucha dostaw, ponieważ kupuje, przetransportowuje i przechowuję się mniej opakowań. To zminimalizowanie opakowań, które należy przetransportować, oznacza również mniejsze zapotrzebowanie na paliwo i zasoby, co prowadzi do mniejszej liczby ciężarówek na drogach, przewożących towary w całym kraju lub nawet poza nim, co z kolei prowadzi do zmniejszenia śladu węglowego.

Superkoncentraty dla służby pięter lub firm sprzątających – plan higieny

Ponadto polecane są:

Jeśli jesteście zainteresowaniami ograniczeniem złego wpływu na środowisko oraz wejść poziom wyżej, stając się profesjonalistami w branży sprzątającej, powinniście rozważyć używanie skoncentrowanych środków czyszczących w swojej działalności.

Zapraszamy do naszej oferty z koncentratami do sprzątania – hiszpańskiej marki Sallo Kyra a zobaczycie, jak szybko zaczniecie oszczędzać pieniądze i środowisko przechodząc na nie.

Płatności: MasterCard płatność kartą VISA płatność kartą PayU płatności on-line
Dostawa: DHL Dostawa InPost RS