Uzyskaj najwyższy poziom czystości w pralni dzięki higienicznym rozwiązaniom Primus
Uzyskaj najwyższy poziom czystości w pralni dzięki higienicznym rozwiązaniom Primus

UZYSKAJ NAJWYŻSZY POZIOM CZYSTOŚCI W PRALNI DZIĘKI HIGIENICZNYM ROZWIĄZANIOM PRIMUS.

Obecna pandemia spowodowała nowy nacisk na uzyskanie najwyższego poziomu czystości, dlatego branża sprzątająca, pralnicza po osoby prywatne, mają teraz zwiększoną koncentrację na higienę. 

Nacisk na czystą bieliznę, pościel i inne tekstylia, skłonił wielu do poszukiwania lepszych środków piorących, oraz dostosowanego do tych wymagań sprzętu pralniczego. Właściciele pralni powinni inwestować w maszyny łączące technologię, elastyczne oprogramowanie i niezawodność przemysłową, aby „zapewnić lepszą i bardziej higieniczną wydajność prania”.

Jednym z najlepszych sposobów na powstrzymanie zanieczyszczenia krzyżowego, jest wdrożenie systemu- higienicznej bielizny-, zgodnej ze standardami RABC (RABC, to skrót od Risk Analysis Bio Contamination Control, opisanego w europejskiej normie EN 14065). 
Polega to na oddzieleniu brudnej  i czystej bielizny w dwóch różnych pomieszczeniach, wdrażając higieniczne Pralnice Barierowe , które bezpiecznie połączą te dwa obszary dzięki drzwiom do załadunku i rozładunku po każdej stronie ściany. System monitorowania dostarczy dane na temat cyklu prania, czasu i dozowania chemikaliów, aby upewnić się, że załadunki zostały właściwie przetworzone i w efekcie odkażone. Możesz dowiedzieć się więcej o procesie prania RABC w tym filmie .

Kierownicy pralni muszą również brać pod uwagę ludzi, którzy pracują w tych obiektach. Właściwe szkolenie i otwarta komunikacja na temat wszelkich zmian w procesach nie podlegają negocjacjom. Personel musi rozumieć nie tylko, jakich procesów należy przestrzegać, ale także zdawać sobie sprawę z zagrożeń, jakie może stwarzać, niewłaściwe podejście do tematu.
Pójście na skróty, może być niebezpieczne dla klientów jak i pracowników. Właściwe zbieranie i sortowanie bielizny jest ważnym pierwszym krokiem w tym procesie i nie należy go przeoczyć.

Każdy kraj ma własne wytyczne dotyczące postępowania z bielizną, która miała kontakt z pacjentami z COVID-19. Na przykład Australia ma ścisłe ramy dotyczące tego, w jaki sposób ich placówki opieki zdrowotnej powinny postępować z bielizną, która miała kontakt z osobami podejrzanymi o chorobę lub z potwierdzonym pozytywnym wynikiem na COVID-19. 
Pierwszym krokiem jest włożenie bielizny, pościeli do przeznaczonego na to worka, przed włożeniem ich do pojemnika na pranie. Osoba obsługująca powinna mieć na sobie fartuch z długimi rękawami, odpornego na działanie płynów i jednorazowe rękawiczki, podczas pracy z tą pościelą. 
Jednak, jak zauważa Dave Fox, dyrektor generalny pralni Texas Medical Center: „Każdego dnia musimy praktykować to, co w branży jest znane jako uniwersalne środki ostrożności. Zakładamy, że wszystko jest czymś zanieczyszczone. Nasze procesy prania mają na celu usunięcie wszystkich patogenów ”.
Przy surowych protokołach, zarówno w sektorze opieki zdrowotnej, jak i poza nimi, grożą również kary dla tych, którzy tego nie przestrzegają. Przykładowo W USA za niezgłoszenie przypadków COVID-19 nakładane są kary. Placówki zajmujące się testowaniem, są zobowiązane do zgłaszania wyników co tydzień, a zaniechanie tego będzie skutkowało zwiększeniem grzywien za każde naruszenie. Jeśli walka z COVID-19 ma zostać wygrana, należy ją toczyć na wszystkich poziomach opieki zdrowotnej.

Dlatego w tych trudnych czasach pracownicy sprzątający i pracownicy pralni, muszą być traktowani tak samo ważnie, jak pacjenci i personel medyczny. Bez dobrego opierania opieki zdrowotnej, walka z wirusem będzie znacznie trudniejsza. Ci, którzy wykonują tę pracę, są niedocenionymi bohaterami tej pandemii i należy podjąć takie działania aby lepiej ich chronić.

 

   

NOWOŚCI Z NASZEGO BLOGA
Dostawa profesjonalnych produktów do sprzątania apartamentów

Jak wygląda dostawa profesjonalnych produktów potrzebnych do sprzątania apartamentów?

W dzisiejszych czasach zarówno firmy, jak i osoby zarządzające apartamentami przeznaczonymi na wynajem krótkoterminowy (short term), nie mają czasu na poszukiwania idealnych produktów do sprzątania. Niezbędnymi preparatami i akcesoriami potrzebnymi do zachowania czystości w apartamentach są między innymi: czyściwa, ręczniki, worki foliowe oraz papier toaletowy. Zazwyczaj klientom zależy na współpracy ze sprawdzonymi dostawcami, u których w szybki i łatwy sposób można zamówić wszelkie potrzebne produkty. W idealnym założeniu wystarcza jeden telefon lub wiadomość mailowa by otrzymać niezbędne środki do sprzątania apartamentów, lub do bieżącego utrzymywania ich czystości. W momencie gdy jedni najemcy opuszczają pokój i zaraz mają się do niego wprowadzić kolejne osoby, liczy się każda sekunda, goni nas czas i staramy się posprzątać wszystko jak najszybciej. Warto jest mieć wtedy pod ręką same sprawdzone środki czystości.

Eco Club oferuje możliwość realizowania kompleksowych dostaw. Zajmujemy się dostarczaniem, do firm zarządzających apartamentami, wszystkich środków chemicznych, które są potrzebne do sprzątania. W naszej ofercie mamy między innymi: odświeżacze powietrza, worki foliowe, papiery toaletowy, czyściwa, ręczniki papierowe (składane i w rolce), płyny do mycia naczyń (można je wlać do dozowników, z których korzystają najemcy), ścierki, gąbki, specjalistyczne wózki, mopy, wiaderka oraz urządzenia sprzątające. U nas znajdziesz wszystko, czego będziesz potrzebować podczas sprzątania apartamentu!

 

Dezynfekcja w obliczu epidemii

Proces dezynfekcji jest istotną częścią walki z infekcjami wirusowymi, a jego głównym celem jest zapobieganie pojawianiu się infekcji i ich rozprzestrzenianiu się. W wyniku dezynfekcji eliminuje się lub zmniejsza się ilość mikroorganizmów do takiego poziomu, aby zdezynfekowany obiekt nie był źródłem zakażenia tymi mikroorganizmami.

W celu osiągnięcia pożądanego rezultatu dezynfekcji należy zastosować środek dezynfekcyjny, który spełnia szereg szczegółowych kryteriów, ma szeroki zakres działań, w tym przede wszystkim zwalczanie bakterii, grzybów i wirusów. Dokładne i wiarygodne określenie zakresu aktywności wirusologicznej środka dezynfekującego wymaga doboru i zastosowania właściwej metodologii testów. Warto sprawdzić, czy preparat został przebadany w kierunku wirusobójczości przynajmniej wirusów osłonkowych, które reprezentuje wirus Vaccina. 

CZYSTOŚĆ WIND

Czyste windy, czyli jak pielęgnować windy wykonane ze stali nierdzewnej.

Powierzchnie wykonane ze stali nierdzewnej znajdują się w wielu obiektach użyteczności publicznej: hotele, urzędy, szpitale, obiekty sportowe itp., ale i także stanowią wyposażenie każdej nowoczesnej kuchni, ze szczególnym uwzględnieniem kuchni hotelowej i restauracyjnej. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl