Sprzęt pralniczy dla Państwowej Straży Pożarnej

W ostatnim czasie wiele Komend Państwowej Straży Pożarnej (PSP) zostało wyposażonych w profesjonalny sprzęt pralniczy, są to zarówno pralnico-wirówki, jak również suszarki bębnowe, czasami szafy suszące. Dzięki takiemu sprzętowi, strażacy mogą prać swoje mundury zgodnie z zaleceniami producentów umundurowania. Dlaczego jest to ważne?

EcoClub.pl Profesjonalne pralnice w remizie strażackiej


Otóż nowoczesne mundury bojowe uszyte są z bardzo zaawansowanych tkanin, które, aby spełniać  swoje funkcje ochronne, muszą być w odpowiedni sposób prane, dezynfekowane i impregnowane. Chcąc trzymać się zaleceń producenta umundurowania, niezbędne jest wyposażenie każdej Komendy PSP w odpowiedni sprzęt. Nie da się tego dokonać piorąc w warunkach domowych, w zwykłych pralkach AGD, które niejednokrotnie są zainstalowane w  komendach, bądź oddając do pralni usługowej, która może być nie przygotowana do takiego typu prania.

Zagrożenia wynikające z niewłaściwego prania

Brak odpowiedniego sprzętu pralniczego, profesjonalnych środków pralniczych oraz wiedzy na temat prania umundurowania, powoduje niewłaściwą jego konserwację, co zdecydowanie przyspiesza jego zużycie i zmniejszą komfort oraz bezpieczeństwo udziału w akcjach gaśniczych. Niewłaściwe pranie mundurów lub nawet brak ich prania po akcji może stanowić zagrożenie dla zdrowia strażaków. Są nagłośnione przez media opisy cyklu akcji gaszenia wysypisk. Podczas takich pożarów wydzielają się silnie trujące substancje, łącznie z rakotwórczymi. Osiadają one m.in. na uczestniczących w akcji strażakach. Jeżeli takie substancje nie zostaną natychmiast po zakończeniu akcji gaśniczej usunięte w odpowiednim cyklu prania, mogą mieć bezpośredni wpływ na powstanie różnego rodzaju chorób, łącznie z nowotworami.


Kolejnym ryzykiem dla zdrowia i życia są sytuacje epidemiczne. W ostatnich miesiącach jest to pandemia spowodowana wirusem Covid-19. Personel PSP biorący udział w różnego rodzaju akcjach szczególną uwagę musi zwracać na bezpieczeństwo epidemiologiczne. Wszyscy słyszeliśmy o konieczności nakładania rękawiczek i maseczek ochronnych, mało kto mówił o dezynfekcji umundurowania. Jaki sens ma zabezpieczanie się w maseczki i rękawiczki, jeżeli mundur wielorazowego, a nawet wieloletniego użytku nie będzie odpowiednio zdezynfekowany? 
Strażacy, dowódcy komend PSP często nie zdają sobie sprawy z tego, jak powinien wyglądać proces prania, aby dezynfekcja była 100% grzybo-, bakterio- i  wirusobójcza. Niszczenie bakterii, grzybów, drożdżaków jest bardzo proste, natomiast niszczenie wirusów jest znacznie bardziej skomplikowane. W pralnictwie taką dezynfekcję tekstyliów nazywa się dezynfekcją chemiczno-termiczną. Jest to pojęcie dotyczące dezynfekowania tkanin w procesie prania niskotemperaturowego lub średnio temperaturowego z zastosowaniem specjalnego środka dezynfekującego. 
Następnym zagadnieniem związanym z komfortem i bezpieczeństwem pracy strażaków podczas akcji gaśniczych jest konieczność impregnowania umundurowania bojowego. Nie da się tego dokonać bez przemysłowych pralnico-wirówek, które umożliwią przeprowadzanie impregnacji umundurowania. Naszym zdaniem odpowiednio przeprowadzona impregnacja,  jest niesamowicie ważna, zresztą zalecana przez producenta umundurowania. Dlaczego tak ważna?


Impregnacja jest po to, aby woda, podczas gaszenia pożarów, nie wchłaniała się w tkaninę, tylko po niej spływała. Aby utrzymać ten efekt, impregnować należy okresowo, co 3 miesiące. 

To, że komenda została wyposażona w przemysłowe pralnice, nie oznacza od razu, że jest w stanie profesjonalny sposób prać, dezynfekować i impregnować, swoje mundury. Dlaczego? Otóż dlatego, że do tego potrzebny jest, specjalny system pomp dozujących środki chemiczne w postaci płynów

Jeżeli komenda nie ma podłączonego takiego zestawu pomp dozujących do pralnic, to nie ma jak stosować odpowiednich środków pralniczych , dezynfekcyjnych i impregnujących. Ręczne dozowanie środków chemicznych jest nieefektywne, mija się z celem i tak naprawdę niemożliwe.  
Możemy porównać to do tego, że kupiliśmy bardzo nowoczesny i profesjonalny komputer, ale bez oprogramowania, mamy komputer natomiast, nie możemy użyć jego funkcji i potencjału, ponieważ nie mamy programu. 
Obserwujemy przetargi na zakup sprzętu pralniczego dla Komend PSP , w których opis przedmiotu zamówienia nie wymaga dostarczenia  pralnico-wirówek wyposażonych w system pomp dozujących. Wiąże się to z sytuacją, w której komenda otrzymuje nowoczesny sprzęt, często nawet ze środkami pralniczymi, dezynfekującymi i impregnującymi, których w konsekwencji nie może użyć, tylko dlatego, ze nie ma łącznika pomiędzy chemią a pralnico-wirówką w postaci pomp dozujących.


Jako specjaliści w dziedzinie profesjonalnego pralnictwa, technicy i doradcy Eco Club, wychodzimy naprzeciw potrzebom Komend PSP, które mają już sprzęt pralniczy, ale nie mogą go należycie używać, ponieważ nie mają systemu pomp dozujących.
W swoje ofercie mamy specjalnie dedykowane dla straży pożarnej 3 opcje pomp:


1. Zestaw pomp do 3 środków pralniczych – umożliwia podłączenie ogólnego środka pralniczego, wirusobójczego środka dezynfekującego i impregnatu
2. Zestaw pomp do 4 środków pralniczych – umożliwia podłączenie ogólnego środka pralniczego, specjalnego odplamiacza usuwającego tłuszcze i smary, wirusobójczego środka dezynfekującego i impregnatu.
3. Zestaw pomp do 6 środków pralniczych – umożliwia podłączenie ogólnego środka pralniczego, specjalnego odplamiacza usuwającego tłuszcze i smary, wirusobójczego środka dezynfekującego, impregnatu, wybielacza oraz zmiękczacza tkanin.

Naszym zdaniem optymalnym wyborem jest zestaw 4-pompowy, dzięki któremu będą zapewnione wszystkie ww. potrzeby w zakresie prania, dezynfekcji i impregnacji każdego rodzaju umundurowania. Będzie to zrobione zgodnie z zaleceniami producenta umundurowania oraz z zachowaniem zasad epidemiologicznych.

A jak to wygląda w praniu?


W procesie prania, dezynfekcji i impregnacji konieczne są następujące preparaty piorące:

  1. Środek nr 1 – podstawowy środek pralniczy ogólnego zastosowania, który usunie większość zabrudzeń
  2. Środek nr 2 – specjalistyczny odplamiacz do zabrudzeń takich, jak:  smary, tłuszcze techniczne, sadza, które często pozostają na odzieży strażaków, biorących udział w różnego rodzaju akcjach, nie tylko pożarniczych.
  3. Środek nr 3 – specjalistyczny środek do dezynfekcji chemiczno-termicznej, który niszczy między innymi wirusy, na co w dobie pandemii zwracamy szczególną uwagę.
  4. Środek nr 4 – to impregnat, jak już wspomnieliśmy preparat bardzo ważny i zalecany  przez producentów umundurowania strażackiego w procesie czyszczenia, dzięki któremu mundury nie będą nasiąkały wodą.

W przypadku wyboru zestawu trzypompowego, należy zdawać sobie sprawę z konieczności rezygnacji z jednego z ww. środków. Wiadomo, że musi zostać podstawowy środek pralniczy, no i teraz pytanie czy zrezygnujemy z odplamiacza, czy z dezynfektanta, czy z impregnatu? Zawsze jest to dylemat, natomiast różnica cenowa po miedzy zestawem trzy a cztero-pompowym wynosi raptem około 500 zł, więc biorąc pod uwagę wartość całej inwestycji w sprzęt pralniczy, chyba warto zapłacić tą różnicę, wybierając zestaw cztero-pompowy i nie mieć dylematu. Oczywiście można też zamontować zestaw sześciopompowy. Taki zestaw sprawdza się, w przypadku gdy, w komendzie prane są ręczniki frotte lub pościel wymagające wybielania i zmiękczania dlatego rekomendujemy wtedy, podłączenie środka zmiękczająco zapachowego dedykowanego do tego rodzaju prania. 
Eco Club oprócz dostarczenia i montażu profesjonalnego sprzętu pralniczego oraz zestawów pomp dozujących dowozi również wszystkie potrzebne do prania środki chemiczne, dostosowując odpowiednio technologię ich dozowania.

W ramach współpracy, zaprogramujemy również pralnico-wirówki


Proszę pamiętać, że pralnice, które przyjeżdżają z fabryki i to niezależnie od producenta, mają zaprogramowane wyłącznie, standardowe programy prania. Tam nie ma programu specjalistycznego, jakiego potrzebuje straż, aby prać zgodnego z zaleceniami producenta mundurów strażackich. Taki program trzeba stworzyć i do niego odpowiednio podłączyć pompy dozujące, my to wszystko  zapewniamy. 
Podsumowując, Komenda Państwowej Staży Pożarnej, która zdecyduje się na zakup zestawu pomp, otrzyma ten zestaw od nas, wraz ze środkami chemicznymi, następnie nasz technolog odpowiednio zaprogramuje pralnice, podłączy wybrany zestaw i chemię do prania, oraz przeprowadzi szkolenie, jak tego używać. 
Ciekawe jest to, że zestaw pomp, który jest podłączony do pralnico-wirówki, bardzo ułatwia jej obsługę oraz cały cykl prania. 

 

Jak to działa? Osoba która chce zrobić pranie, nie musi pamiętać którego środka i w jakiej ilości trzeba użyć, oraz w którym momencie cyklu prania dodać. Po zaprogramowaniu i podłączeniu przez naszego technologa całego systemu, trzeba jedynie załadować do bębna pralnicy brudne mundury, wcisnąć odpowiedni numer programu, który jest przeznaczony do prania takiej odzieży, potwierdzić ENTER i to wszystko. Dlatego jeszcze raz podkreślamy, że jest to bardzo duże ułatwienie, nie wymagające zapamiętania, który środek chemiczny jest do czego, dlatego, że system zrobi wszystko sam. Program można wybrać dowolnie, w zależności od tego, co chcemy wyprać. Może zawierać dezynfekcję lub impregnację. Po zakończeniu cyklu maszyna sygnalizuje dźwiękiem konieczność wyładowania. Co jest jeszcze bardzo ważne? To, że system pomp dozujących, może być wyposażony w specjalne lance ssące z sygnalizatorem.

EcoClub.pl Szatnia strażacka


Zwyczajowo instalatorzy wkładają do kanistrów z płynnymi środkami chemicznymi  końcówki wężyków, po to, aby zestaw pomp mógł zasysać środek chemiczny, jeżeli środek w kanistrze skończy się, wężyk zaczyna zasysać powietrze i dalsze pranie nie ma sensu, natomiast jeśli zamontujemy na końcu wężyka lancę zasysająco-sygnalizującą, to w momencie gdy chemia w kanistrze kończy się , lanca zaczyna podawać sygnał świetlny i dźwiękowy. Wtedy osoba korzystająca z pralni wie, że należy podłączyć kolejny kanister z chemią, unikamy dzięki temu ryzyka prania bez któregoś z preparatów. Taki system pomp nie stanowi dużego wydatku w stosunku do całości inwestycji w profesjonalny sprzęt pralniczy. Wartość zestawu pomp wacha się w granicach od 3500 zł netto do 5500 zł netto.  
Samo używanie profesjonalnych płynnych środków piorących, dezynfekujących i impregnujących również  nie stanowi znaczącego obciążenia budżetu Komendy PSP. Precyzyjnie ustawione przez naszego technologa dawki są na tyle małe, że wypranie jednego munduru (zależy od tego jakiego rodzaju jest mundur), to koszt pomiędzy 1 zł, a 2 zł wraz z dezynfekcją. Nieco droższy jest cykl impregnacji ze względu na to, że środek do impregnacji jest najkosztowniejszy ze wszystkich pozostałych środków. Tyle tylko, że impregnację robi się rzadko, wystarczy 3-4 razy rocznie. 

Firma Eco Club działa kompleksowo, nie spodziewaj się od nas jedynie sprzętu i środków pralniczych. Oczekuj całego „KNOW-HOW”. Pomożemy wybrać i zaprojektować pomieszczenie przystosowane na potrzeby pralni, doradzimy, jak dobrać odpowiedni sprzęt, dostarczymy, zamontujemy i podłączymy wszystko, co zamówiłeś, wdrożymy technologię prania, przeszkolimy załogę oraz zapewnimy serwis i opiekę techniczną. Jeżeli skończą się Wam środki chemiczne, to dostarczymy je  w ciągu jednego, dwóch dni od zamówienia, do każdej Komendy PSP w Polsce. 

NOWOŚCI Z NASZEGO BLOGA
Dostawa profesjonalnych produktów do sprzątania apartamentów

Jak wygląda dostawa profesjonalnych produktów potrzebnych do sprzątania apartamentów?

W dzisiejszych czasach zarówno firmy, jak i osoby zarządzające apartamentami przeznaczonymi na wynajem krótkoterminowy (short term), nie mają czasu na poszukiwania idealnych produktów do sprzątania. Niezbędnymi preparatami i akcesoriami potrzebnymi do zachowania czystości w apartamentach są między innymi: czyściwa, ręczniki, worki foliowe oraz papier toaletowy. Zazwyczaj klientom zależy na współpracy ze sprawdzonymi dostawcami, u których w szybki i łatwy sposób można zamówić wszelkie potrzebne produkty. W idealnym założeniu wystarcza jeden telefon lub wiadomość mailowa by otrzymać niezbędne środki do sprzątania apartamentów, lub do bieżącego utrzymywania ich czystości. W momencie gdy jedni najemcy opuszczają pokój i zaraz mają się do niego wprowadzić kolejne osoby, liczy się każda sekunda, goni nas czas i staramy się posprzątać wszystko jak najszybciej. Warto jest mieć wtedy pod ręką same sprawdzone środki czystości.

Eco Club oferuje możliwość realizowania kompleksowych dostaw. Zajmujemy się dostarczaniem, do firm zarządzających apartamentami, wszystkich środków chemicznych, które są potrzebne do sprzątania. W naszej ofercie mamy między innymi: odświeżacze powietrza, worki foliowe, papiery toaletowy, czyściwa, ręczniki papierowe (składane i w rolce), płyny do mycia naczyń (można je wlać do dozowników, z których korzystają najemcy), ścierki, gąbki, specjalistyczne wózki, mopy, wiaderka oraz urządzenia sprzątające. U nas znajdziesz wszystko, czego będziesz potrzebować podczas sprzątania apartamentu!

 

Dezynfekcja w obliczu epidemii

Proces dezynfekcji jest istotną częścią walki z infekcjami wirusowymi, a jego głównym celem jest zapobieganie pojawianiu się infekcji i ich rozprzestrzenianiu się. W wyniku dezynfekcji eliminuje się lub zmniejsza się ilość mikroorganizmów do takiego poziomu, aby zdezynfekowany obiekt nie był źródłem zakażenia tymi mikroorganizmami.

W celu osiągnięcia pożądanego rezultatu dezynfekcji należy zastosować środek dezynfekcyjny, który spełnia szereg szczegółowych kryteriów, ma szeroki zakres działań, w tym przede wszystkim zwalczanie bakterii, grzybów i wirusów. Dokładne i wiarygodne określenie zakresu aktywności wirusologicznej środka dezynfekującego wymaga doboru i zastosowania właściwej metodologii testów. Warto sprawdzić, czy preparat został przebadany w kierunku wirusobójczości przynajmniej wirusów osłonkowych, które reprezentuje wirus Vaccina. 

CZYSTOŚĆ WIND

Czyste windy, czyli jak pielęgnować windy wykonane ze stali nierdzewnej.

Powierzchnie wykonane ze stali nierdzewnej znajdują się w wielu obiektach użyteczności publicznej: hotele, urzędy, szpitale, obiekty sportowe itp., ale i także stanowią wyposażenie każdej nowoczesnej kuchni, ze szczególnym uwzględnieniem kuchni hotelowej i restauracyjnej. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl