PRALNIE DLA PROFESJONALISTÓW

Obecnie jedną z najnowszych inwestycji pralniczych na Pomorzu jest zrealizowana na początku 2019  roku pralnia RMK w Kołobrzegu. Ten duży i bardzo wydajny obiekt specjalizuje się w obsłudze branży hotelowej oraz gastronomicznej. Oferuje on najwyższej jakości usługi, dzięki zastosowaniu najnowszych procesów technologicznych oraz urządzeń przedłużających trwałość i gwarantujących bezpieczeństwo w użytkowaniu tekstyliów.


Pralnia RMK została w całości zaprojektowana i zrealizowana przy udziale Eco Club. Nasza firma przygotowała i przeprowadziła wszystkie etapy tego przedsięwzięcia, włącznie z prezentacją bogatej oferty producenta IPSO w jego fabryce w Czechach. Inwestorzy mogli zapoznać się z całym procesem produkcyjnym profesjonalnych urządzeń pralniczych. 

Kompleksowa oferta dla pralni RMK:

> dobór i dostarczenie optymalnych zestawów maszyn i rozwiązań technologicznych, które pozwalają oszczędzać zużycie energii, wody, ścieków i środków piorących,

> zaprojektowanie ciągów technologicznych dla wybranych przez inwestora urządzeń,

> dostarczenie, zainstalowanie i uruchomienie urządzeń IPSO,

> zaprojektowanie i wykonanie systemu filtracji i odzysku wody,

> wyposażenie pralni w automatyczne systemy dozujące środki chemiczne.

Wyposażenie dla pralni RMK:

Obiekt został wyposażony w urządzenia pralnicze wolno stojące. Trzon ciągu pralniczego stanowią 4 nowoczesne pralnico-wirówki marki IPSO IY600 z systemem ważenia załadunku oraz dwiema suszarkami IPSO DR170. Wsparciem dla nich są mniejsze pralnico-wirówki: IPSO IY240 i IPSO IY135 oraz suszarki: IPSO DR50 IPSO DR30

Specjalnie do prania ubrań gości hotelowych inwestorzy nabyli słupek IPSO CS10.

W ciągu maglowniczym inwestorzy zainstalowali magiel dwuwałowy z podgrzewem gazowym oraz składarką wzdłużną. 

W hali wyodrębniono pomieszczenia dla prania w technologii SOFT WASH, wyposażone w sprzęt IPSO oraz Alux.

Podstawowym źródłem energii do podgrzewu są zainstalowane na zewnątrz hali 2 cysterny z gazem płynnym LPG.

Wszystkie pralnice IPSO dodatkowo posiadają alternatywny elektryczny podgrzew w celu zapewnienia bezpieczeństwa ciągłości pracy.

Największe oszczędności mediów (woda, prąd i gaz) zostały osiągnięte  dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu odzysku wody. System ten był możliwy do zainstalowania dzięki zastosowaniu w pralnico-wirówkach IPSO dwóch niezależnie sterowalnych zaworów spustowych. Jeden z zaworów odprowadza wodę pochodzącą z prania zasadniczego bezpośrednio do odpływu kanalizacyjnego, drugi podłączony jest do systemu odzysku wody i przejmuje wodę po kąpieli dodatkowej i płukaniu. System przy pomocy 2 pomp przejmuje wodę, przepuszcza przez odpowiednie filtry oraz przekazuje do zbiornika, z którego woda jest ponownie wykorzystywana w kolejnych praniach. 

Technologia prania opiera się na systemie płynnych środków piorących hiszpańskiej marki SALLO, której wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest Eco Club. 

Pralnia RMK została także wyposażona przez nas w system automatycznego dozowania środków piorących, dzięki czemu obsługa pralnic polega jedynie na ich załadunku oraz wyborze odpowiedniego programu i wciśnięciu ENTER. Pralnica sama wysyła sygnał do centrali dozującej informując, jaki program został wybrany i do której z całego ciągu pralnic ma zostać przesłana mieszanka środków pralniczych w odpowiedniej dawce.

Zastosowana przez EC w pralni RMK technologia wraz ze sprzętem gwarantuje inwestorom możliwość zaoferowania wysokiej jakości serwisu pralniczego przy jednoczesnym zredukowaniu poziomu kosztów do minimum.

Również od uruchomienia pralni opiekujemy się klientem, doradzając, dostarczając profesjonalne środki piorące, świadcząc serwis techniczny i technologiczny. 

 

NOWOŚCI Z NASZEGO BLOGA
Dostawa profesjonalnych produktów do sprzątania apartamentów

Jak wygląda dostawa profesjonalnych produktów potrzebnych do sprzątania apartamentów?

W dzisiejszych czasach zarówno firmy, jak i osoby zarządzające apartamentami przeznaczonymi na wynajem krótkoterminowy (short term), nie mają czasu na poszukiwania idealnych produktów do sprzątania. Niezbędnymi preparatami i akcesoriami potrzebnymi do zachowania czystości w apartamentach są między innymi: czyściwa, ręczniki, worki foliowe oraz papier toaletowy. Zazwyczaj klientom zależy na współpracy ze sprawdzonymi dostawcami, u których w szybki i łatwy sposób można zamówić wszelkie potrzebne produkty. W idealnym założeniu wystarcza jeden telefon lub wiadomość mailowa by otrzymać niezbędne środki do sprzątania apartamentów, lub do bieżącego utrzymywania ich czystości. W momencie gdy jedni najemcy opuszczają pokój i zaraz mają się do niego wprowadzić kolejne osoby, liczy się każda sekunda, goni nas czas i staramy się posprzątać wszystko jak najszybciej. Warto jest mieć wtedy pod ręką same sprawdzone środki czystości.

Eco Club oferuje możliwość realizowania kompleksowych dostaw. Zajmujemy się dostarczaniem, do firm zarządzających apartamentami, wszystkich środków chemicznych, które są potrzebne do sprzątania. W naszej ofercie mamy między innymi: odświeżacze powietrza, worki foliowe, papiery toaletowy, czyściwa, ręczniki papierowe (składane i w rolce), płyny do mycia naczyń (można je wlać do dozowników, z których korzystają najemcy), ścierki, gąbki, specjalistyczne wózki, mopy, wiaderka oraz urządzenia sprzątające. U nas znajdziesz wszystko, czego będziesz potrzebować podczas sprzątania apartamentu!

 

Dezynfekcja w obliczu epidemii

Proces dezynfekcji jest istotną częścią walki z infekcjami wirusowymi, a jego głównym celem jest zapobieganie pojawianiu się infekcji i ich rozprzestrzenianiu się. W wyniku dezynfekcji eliminuje się lub zmniejsza się ilość mikroorganizmów do takiego poziomu, aby zdezynfekowany obiekt nie był źródłem zakażenia tymi mikroorganizmami.

W celu osiągnięcia pożądanego rezultatu dezynfekcji należy zastosować środek dezynfekcyjny, który spełnia szereg szczegółowych kryteriów, ma szeroki zakres działań, w tym przede wszystkim zwalczanie bakterii, grzybów i wirusów. Dokładne i wiarygodne określenie zakresu aktywności wirusologicznej środka dezynfekującego wymaga doboru i zastosowania właściwej metodologii testów. Warto sprawdzić, czy preparat został przebadany w kierunku wirusobójczości przynajmniej wirusów osłonkowych, które reprezentuje wirus Vaccina. 

CZYSTOŚĆ WIND

Czyste windy, czyli jak pielęgnować windy wykonane ze stali nierdzewnej.

Powierzchnie wykonane ze stali nierdzewnej znajdują się w wielu obiektach użyteczności publicznej: hotele, urzędy, szpitale, obiekty sportowe itp., ale i także stanowią wyposażenie każdej nowoczesnej kuchni, ze szczególnym uwzględnieniem kuchni hotelowej i restauracyjnej. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl