PRALNIA HOTELOWA 1,10 zł za 1 kg prania

 

HOTELOWE PRALNIE
Czyli jak optymalizować koszty prania, jakie pralki wybrać do hotelu
Wywiad z Prezesem MPM Hotele Grzegorzem Jarzębskim

Hotele, ośrodki spa, pensjonaty - oprócz oferowanej jakości usługi - muszą konkurować ceną, by przyciągnąć klienta. Ta w oczywisty sposób jest wypadkową wielu czynników. Jednym z nich są koszty jakie generuje pranie szeroko rozumianej bielizny hotelowej, w szczególności w obiektach posiadających baseny oraz rozbudowane zaplecze spa.

Jak było kiedyś?

W latach 90-tych w wielu obiektach już istniejących wyeliminowano nieefektywne i generujące koszty pralnie. W nowych hotelach wybierano model pralni zewnętrznych, które szybciej dostosowały sprzęty pralnicze do nowych realiów rynkowych (nowoczesne pralki, suszarki i magle). Tym samym w polskim hotelarstwie na długie lata utrwalił się model prania jako usługi zewnętrznej, który oprócz kosztów samego prania i jego dowozu, generował konieczność ścisłego planowania, posiadania dodatkowych zmian bielizny hotelowej, oznaczenia ręczników, pościeli oraz szlafroków, podpisania dobrze opracowanych umów zapewniających jakość oferowanej usługi (zgodnie z wymaganiami producenta danego asortymentu) i terminowość, nie wspominając o dodatkowej ilości godzin pracy osób koordynujących cały ten proces.

Jak jest obecnie?

Nadal wiele hoteli zleca tę usługę na zewnątrz wychodząc z założenia, że nie dysponują pomieszczeniami na pralnie, a sprzęt jest bardzo drogi i wymaga wykwalifikowanej obsługi. Są jednak obiekty z własnymi nowoczesnymi pralniami. Ich doświadczenia zaprzeczają przyjętym negatywnym stereotypom. Hotel Vine Resort & Spa w Głęboczku to doskonały przykład. Tutaj pod kierunkiem Prezesa, pana Grzegorza Jarzębskiego, pralnię wewnętrzną zainstalowano sprawnie i co najważniejsze  - inwestycja się opłaciła.

Grzegorz Jarzębski w rozmowie z nami radzi hotelarzom:

"[...] dokładnie czytajcie Excela, zobaczycie wtedy, że pralnia wewnętrzna to nie tylko optymalizacja procesów pracy fizycznej, ale również redukcja kosztów, ale nie kosztem jakości. TNIEMY KOSZTY, JAKOŚĆ WZRASTA.”

Grzegorz Jarzębski zrealizował dwie pralnie wewnętrzne: w Vine Resort & Spa w Głęboczku – na powierzchni zaledwie: 20-30 m2  oraz Villa Park Med & Spa w Ciechocinku. Jako wykonawcę obu zleceń wybrał naszą firmę zarekomendowaną przez innych hotelarzy oraz sprzęty marki IPSO.

Pralnia wewnętrzna to inwestycja, która się szybko zwróci

Instalacja pralni wewnętrznej wykonana profesjonalnie nie trwa długo i nie wymaga ogromnych powierzchni. Naszą pracę zaczynamy od opracowania planów pralni, by jej wyposażenie spełniało wszystkie konieczne wymogi: począwszy od gabarytów, skończywszy na wydajności dostosowanej do potrzeb obiektu. Oprócz sprzętu dostarczamy również Know-how, przeprowadzając cały system wdrożeń i szkoleń związanych z użytkowaniem maszyn pralniczych.

W Głęboczku zainstalowaliśmy:

oraz w systemy ich dozowania, które eliminują błąd ludzki, co w oczywisty sposób przekłada się na koszty i jakość samego prania.

Grzegorz Jastrzębski wymienia wszystkie korzyści dla Vine Resort & Spa w Głęboczku oraz Villa Park Med & Spa w Ciechocinku po instalacji prani wewnętrznych. My podajemy najważniejsze:

  • Niski koszt wyprania 1 kg bielizny frotte przy opisanym wyżej modelu, który wynosi tylko 1,10 zł i zawiera amortyzacje sprzętu, ŚRODKI CHEMICZNE i robociznę.
  • Lepsza jakość wypranej bielizny.
  • Optymalna ilość ręczników i szlafroków dla gości hotelowych, w tym dla korzystających z basenu oraz spa.
  • 50 % oszczędności oraz mniej niszczona bielizna.
  • Amortyzacja wszystkich sprzętów już po 1 roku.
  • Brak kosztów magazynowania dużej ilości pościeli.
  • Brak okresu przestoju, gdyż bielizna pozostając na miejscu nie stwarza problemów logistycznych.
  • Eliminacja pomyłek, które zdarzały się przy oddawaniu prania na zewnątrz.
  • Optymalizacja budżetu zakupowego bielizny frotte: zredukowanie ilości zmian z 4 do 3,5.

Gotowi na redukcję kosztów prania?

Zapraszamy do współpracy!

 

Dariusz Żak
Dyrektor Działu Pralniczego,
doradca do spraw pralnictwa profesjonalnego.
tel. +48 505 114 138
e-mail: dariusz.zak@ecoclub.pl 

 

 

 

NOWOŚCI Z NASZEGO BLOGA
CONCENTRALIA ECOFOAM

Twoi pracownicy pracują w wielu obiektach, a Ty nie masz kontroli nad ilością zużywanych produktów, więc kupujesz tanie środki czyszczące, które nie gwarantują jakości.

Twoje obiekty nie są wyposażone w systemy dozujące środki chemiczne, a Ty chcesz mieć najwyższą jakość i pełną kontrolę. Jak? My, to wiemy. 

ZARABIAJ NA PRANIU

Twój hotel, hostel, camping czy pole namiotowe mogą oferować bardziej kompleksową obsługę, a TY przy okazji możesz zarabiać. Jak?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl